Termotransfer sitodrukowy

Termotransfer jest najbardziej zagorzałym z konkurentów sitodruku. Jest to jedna z wielu metod, jakimi współcześnie znakowana i ozdabiana jest odzież reklamowa, pracownicza, a nawet korporacyjna. Polega na wgrzaniu w tkaninę odpowiednio wydrukowanej i przyciętej folii termotransferowej. Proces powstającego w ten sposób nadruku można porównać do domowej naprasowanki. 

Jak każda metoda ozdabiania odzieży termotransfer ma swoje wady i zalety. Bazując na wieloletnim doświadczeniu producenta odzieży firmowej i roboczej doradzamy termotransfer Klientom, którym zależy na wysokiej jakości naniesionej grafiki, która idzie w parze z możliwością dokładnego odwzorowania niewielkich nawet elementów oraz bardzo wysoką trwałością znakowania. Nie polecamy natomiast nanoszenia na odzież termonadruków o dużej powierzchni, gdyż w miejscu wgrzania folii materiał nie oddycha. A nieoddychające ubrania firmowe są największą zmorą pracowników. 

Decydując się na termotransfer warto również pamiętać o tym, że bezpośrednie prasowanie żelazkiem niszczy nadruk, a sama metoda znakowania jest opłacalna wyłącznie przy realizacji dużych zamówień. 

W razie wszelkich pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu