Druk sublimacyjny

Druk sublimacyjny to jedna z metod, jakimi oznaczana lub ozdabiana jest odzież pracownicza, a także odzież korporacyjna i reklamowa. Metoda cyfrowego druku sublimacyjnego polega na nadrukowywaniu wzoru farbami sublimacyjnymi na papierze, z którego za pomocą termoprasy jest on następnie przedrukowywany na tkaninę. Metoda ta cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów zamawiających odzież z nadrukiem. 

Oferując szycie odzieży na zamówienie oraz ubrania robocze z logo firmy często polecamy druk sublimacyjny. Wśród głównych zalet tej metody należy wskazać trwałość nadruku, który dodatkowo jest nadrukiem „oddychającym”, jak również dobre odwzorowanie kolorów na tkaninie i niewyczuwalność samego zdobienia, dzięki czemu odzież dla pracowników dobrze się układa i jest bardzo wygodna. 

Z druku sublimacyjnego można korzystać w przypadku, gdy ubrania firmowe są produkowane z jasnych, syntetycznych tkanin, takich jak: 100% poliester, satyna, spandex, nylon i stylon lub tkanin wielowarstwowych, np. 50% poliestru i 50% bawełny, w których poliester znajduje się na zewnątrz tworząc powierzchnię gotową do nadruku. 

W razie wszelkich pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu